Krogsbøllestævne

Resultatliste 2019
Resultatliste 2019
Resultatliste 2019
Resultatliste 2019
Resultatliste 2018
Resultatliste 2018
Resultatliste 2018
Resultatliste 2017
Pokalen vandt Bullerup Skytteforening med 192,0

2014

25-02-2014 15:35:49 - DDS SP v.3.14.2.3

RESULTATLISTE
Krogsbøllestævne 2014

 

 

 

 
 

Holdkonkurrence: Vandrepokal

   

1

Særslev Skytteforening

 

105011

Mads Bendixen

Klasse: ÅK1

199/05

 
 

49668

Christina Rasmussen

Klasse: ÅK1

199/13

 
 

110492

Peter H. Christensen

Klasse: ÅK1

198/07

 
 

49486

Vang Jarl

Klasse: V1

198/07

 
 

50324

Torben Christiansen

Klasse: ÅK1

198/04

 
 

Gennemsnit

198,4/07,2

 
           
   

2

Bullerup Skyttekreds

 

50893

Bente M. Lohmann

Klasse: ÅK1

200/13

 
 

51383

Kurt Knudsen

Klasse: V1

199/07

 
 

50947

Merete Trolle

Klasse: ÅK1

197/07

 
 

52205

Bent Johansen

Klasse: V1

195/06

 
 

50904

Tove Jakobsen

Klasse: V1

190/00

 
 

51026

Bent Just Larsen

Klasse: V2

189/03

 
 

51261

Vera Knudsen

Klasse: V2

187/02

 
 

Gennemsnit

193,857142857143/05,42857142857143

 
           
   

3

Krogsbølle Skytteforening

 

50151

Klaus Nielsen

Klasse: ÅK2

194/05

 
 

75477

Line Mortensen

Klasse: ÅK1

194/04

 
 

50174

Kaj Hansen

Klasse: V2

193/04

 
 

81208

Jørgen Jakobsen

Klasse: ÅK2

191/03

 
 

98438

Vibeke Petersen

Klasse: ÅK3

191/02

 
 

Gennemsnit

192,6/03,6

 

 

 

 

 
 

Individuelle resultater:

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Mesterskab V1

1

51383

Kurt Knudsen

09-180 Bullerup Skyttekreds

199/07    200/12    399/19

 

2

49486

Vang Jarl

09-350 Særslev Skytteforening

198/07    197/04    395/11

 

3

110371

Ove Guldager Pedersen

09-350 Særslev Skytteforening

197/09    197/07    394/16

 

4

49614

John Guld

09-350 Særslev Skytteforening

196/05    196/05    392/10

 

5

52481

Torben Steen Nielsen

09-350 Særslev Skytteforening

196/04    196/03    392/07

 

6

52205

Bent Johansen

09-180 Bullerup Skyttekreds

195/06    194/03    389/09

 

7

50904

Tove Jakobsen

09-180 Bullerup Skyttekreds

190/00    196/05    386/05

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Mesterskab V2

1

49613

John Vennerstrøm

09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening

196/04    195/06    391/10

 

2

49581

Lise Larsen

09-350 Særslev Skytteforening

190/05    194/02    384/07

 

3

50333

Svend E. Christensen

09-300 Bogense Skytteforening

191/05    193/01    384/06

 

4

88375

Tonny Nielsen

09-350 Særslev Skytteforening

189/06    190/01    379/07

 

5

51026

Bent Just Larsen

09-180 Bullerup Skyttekreds

189/03    182/00    371/03

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Mesterskab V3

1

49523

Poul Jensen

09-350 Særslev Skytteforening

188/04    189/03    377/07

 

2

50493

Hans C.Christensen

09-300 Bogense Skytteforening

186/03    186/00    372/03

 

3

50354

Poul Madsen

09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening

174/00    187/01    361/01

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1

1

105011

Mads Bendixen

09-350 Særslev Skytteforening

199/05    200/07    399/12

 

2

50893

Bente M. Lohmann

09-180 Bullerup Skyttekreds

200/13    199/09    399/22

 

3

50324

Torben Christiansen

09-350 Særslev Skytteforening

198/04    200/07    398/11

 

4

50947

Merete Trolle

09-180 Bullerup Skyttekreds

197/07    198/11    395/18

 

5

75477

Line Mortensen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

194/04    199/04    393/08

 

6

110492

Peter H. Christensen

09-350 Særslev Skytteforening

198/07    189/05    387/12

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2

1

50151

Klaus Nielsen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

194/05    197/06    391/11

 

2

81208

Jørgen Jakobsen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

191/03    195/05    386/08

 

3

115025

Elsebeth Pedersen

09-330 Lumby Skytteforening

192/04    191/04    383/08

 

4

51379

Lis Olsen

09-330 Lumby Skytteforening

187/04    188/01    375/05

 

5

51445

Heidi Madsen

09-330 Lumby Skytteforening

187/03    186/03    373/06

 

6

99667

Kenneth Hoffmann

09-330 Lumby Skytteforening

187/02    183/01    370/03

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3

1

98438

Vibeke Petersen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

191/02    190/06    381/08

 

2

50194

Joan Jensen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

190/04    190/03    380/07

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Klasse V1

1

51383

Kurt Knudsen

09-180 Bullerup Skyttekreds

199/07

 

2

49486

Vang Jarl

09-350 Særslev Skytteforening

198/07

 

3

110371

Ove Guldager Pedersen

09-350 Særslev Skytteforening

197/09

 

4

49614

John Guld

09-350 Særslev Skytteforening

196/05

 

5

52481

Torben Steen Nielsen

09-350 Særslev Skytteforening

196/04

 

6

52205

Bent Johansen

09-180 Bullerup Skyttekreds

195/06

 

7

49569

Marie Frederiksen

09-350 Særslev Skytteforening

194/05

 

8

49348

Helle Jørgensen

09-350 Særslev Skytteforening

191/06

 

9

50904

Tove Jakobsen

09-180 Bullerup Skyttekreds

190/00

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Klasse V2

1

49613

John Vennerstrøm

09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening

196/04

 

2

49453

Gunnar Petersen

09-350 Særslev Skytteforening

194/06

 

3

49599

Kay Ole Veber Larsen

09-350 Særslev Skytteforening

193/04

 

3

50174

Kaj Hansen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

193/04

 

5

50333

Svend E. Christensen

09-300 Bogense Skytteforening

191/05

 

6

49581

Lise Larsen

09-350 Særslev Skytteforening

190/05

 

7

88375

Tonny Nielsen

09-350 Særslev Skytteforening

189/06

 

8

51026

Bent Just Larsen

09-180 Bullerup Skyttekreds

189/03

 

9

49484

Aase Guld

09-350 Særslev Skytteforening

188/02

 

10

51261

Vera Knudsen

09-180 Bullerup Skyttekreds

187/02

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Klasse V3

1

49523

Poul Jensen

09-350 Særslev Skytteforening

188/04

 

2

50493

Hans C.Christensen

09-300 Bogense Skytteforening

186/03

 

3

50977

Jørgen M. Knudsen.

09-180 Bullerup Skyttekreds

183/03

 

4

50511

Conny Ryberg

09-300 Bogense Skytteforening

183/01

 

5

50354

Poul Madsen

09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening

174/00

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK1

1

50893

Bente M. Lohmann

09-180 Bullerup Skyttekreds

200/13

 

2

49668

Christina Rasmussen

09-350 Særslev Skytteforening

199/13

 

3

105011

Mads Bendixen

09-350 Særslev Skytteforening

199/05

 

4

110492

Peter H. Christensen

09-350 Særslev Skytteforening

198/07

 

5

50324

Torben Christiansen

09-350 Særslev Skytteforening

198/04

 

6

52849

Mie Jørgensen

09-350 Særslev Skytteforening

197/08

 

7

50947

Merete Trolle

09-180 Bullerup Skyttekreds

197/07

 

8

75477

Line Mortensen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

194/04

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK2

1

50151

Klaus Nielsen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

194/05

 

2

115025

Elsebeth Pedersen

09-330 Lumby Skytteforening

192/04

 

3

81208

Jørgen Jakobsen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

191/03

 

4

51379

Lis Olsen

09-330 Lumby Skytteforening

187/04

 

5

51445

Heidi Madsen

09-330 Lumby Skytteforening

187/03

 

6

99667

Kenneth Hoffmann

09-330 Lumby Skytteforening

187/02

 

7

50236

Hans Peter Rasmussen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

185/01

 

 

 

 

 
 

Gevær, 15m. - Klasse ÅK3

1

98438

Vibeke Petersen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

191/02

 

2

50194

Joan Jensen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

190/04

 

3

98439

Pia Nielsen

09-340 Krogsbølle Skytteforening

183/02

 

 

 

Kan li'


 

2013

28-02-2013 16:41:18 - DDS SP v.3.13.2.1

RESULTATLISTE
krogsbøllestævne 2013

 

 

  Holdkonkurrence: søløve
 
1 Pårup Skytteforening
  52603 Jes Larsen Klasse: ÅK1 199/07  
  Gennemsnit 199/07  

 

 

  Holdkonkurrence: vandrepokal
 
1 Bullerup Skyttekreds
  50947 Merete Trolle Klasse: ÅK1 199/09  
  51383 Kurt Knudsen Klasse: V1 199/08  
  48758 Dorthe Trolle Klasse: ÅK1 196/06  
  50893 Bente M. Lohmann Klasse: ÅK1 195/05  
  51261 Vera Knudsen Klasse: V3 191/03  
  50904 Tove Jakobsen Klasse: V1 190/04  
  Gennemsnit 195/05,83333333333333  
           
 
2 Krogsbølle Skytteforening
  75477 Line Mortensen Klasse: ÅK1 197/04  
  50151 Klaus Nielsen Klasse: ÅK1 194/03  
  81208 Jørgen Jakobsen Klasse: ÅK2 193/02  
  98849 Martin Ryberg Klasse: ÅK1 192/03  
  50236 Hans Peter Rasmussen Klasse: ÅK2 191/06  
  Gennemsnit 193,4/03,6  

 

 

  Holdkonkurrence: æblemand
 
1 Vissenbjerg Skytteforening
  47289 Jan Rosenlund Klasse: V2 195/04  
  Gennemsnit 195/04  

 

 

  Individuelle resultater:

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 51383 Kurt Knudsen 09-180 Bullerup Skyttekreds 199/08  
2 50174 Kaj Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 191/02  
3 50904 Tove Jakobsen 09-180 Bullerup Skyttekreds 190/04  
4 50971 Kirsten T. Hansen 09-180 Bullerup Skyttekreds 189/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 49348 Helle Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 198/04  
2 47289 Jan Rosenlund 09-140 Vissenbjerg Skytteforening 195/04  
3 49613 John Vennerstrøm 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 195/00  
4 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 192/03  
5 47295 Hugo Jensen 09-140 Vissenbjerg Skytteforening 190/03  
6 50320 Vivi Skov Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 187/02  
7 50446 Karsten Pedersen 09-300 Bogense Skytteforening 186/00  
8 50452 Jytte Andersen 09-300 Bogense Skytteforening 185/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V3
1 50258 Else Marie Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 191/04  
2 51261 Vera Knudsen 09-180 Bullerup Skyttekreds 191/03  
3 50932 Niels Trolle Hansen 09-180 Bullerup Skyttekreds 189/03  
4 50977 Jørgen M. Knudsen. 09-180 Bullerup Skyttekreds 187/02  
5 50303 Anna Lise Henriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 185/01  
6 49523 Poul Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 184/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 50947 Merete Trolle 09-180 Bullerup Skyttekreds 199/09  
2 52603 Jes Larsen 09-127 Pårup Skytteforening 199/07  
3 52509 Richard Belin 09-127 Pårup Skytteforening 197/06  
4 75477 Line Mortensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 197/04  
5 48758 Dorthe Trolle 09-180 Bullerup Skyttekreds 196/06  
6 83530 Claus Holgersen 09-127 Pårup Skytteforening 196/04  
7 50893 Bente M. Lohmann 09-180 Bullerup Skyttekreds 195/05  
8 52805 Steen Hansen 09-127 Pårup Skytteforening 194/06  
9 52046 Ebbe Præstekjær 09-140 Vissenbjerg Skytteforening 194/04  
10 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/03  
11 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 192/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 81208 Jørgen Jakobsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 193/02  
2 50236 Hans Peter Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 191/06  
3 51379 Lis Olsen 09-330 Lumby Skytteforening 191/04  
4 51445 Heidi Madsen 09-330 Lumby Skytteforening 189/04  
5 51424 Jane Pedersen 09-330 Lumby Skytteforening 189/02  
6 51378 Lisbeth Nielsen 09-330 Lumby Skytteforening 186/00  
7 50242 Gitte Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 183/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 50271 Christine Pedersen 09-310 Otterup Skytteforening 196/03  
2 110691 Claus N. Pedersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 191/05  
3 98438 Vibeke Petersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 188/01  
4 50194 Joan Jensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 185/00  
5 110531 Allan Ø. Juul 09-340 Krogsbølle Skytteforening 184/00  
6 98439 Pia Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 183/00  
7 110529 Kenn Christophersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 182/00  
8 110527 Sabine Henriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 181/02  
9 110666 Ronni Jacobsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 176/00  

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...

Lis olsen | Svar 26.02.2019 20.39

Vi mangler resultater fra 2019 lis Lumby

Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

26.02 | 20:39

Vi mangler resultater fra 2019 lis Lumby

...
05.11 | 13:59

Hej hvad skyder i enlig med udover cal 22 !!!!

...
21.06 | 01:30

Hej Brian
Vi træner sammen med Otterup Skytteforening Hver tirsdage kl. 18.30 til
20, undtagen i juli måned

...
20.06 | 23:40

Hej
Hvilke dage er det i otterup på 50 m banen? Og hvilket tidspunkt?
Vh Brian

...
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE