3. hk-stævne

02-03-2013 15:33:55 - DDS SP v.3.13.2.1

RESULTATLISTE
3hk krogsbølle 2013

 

 

  Holdkonkurrence: Åben
 
1 Krogsbølle Skytteforening
  75477 Line Mortensen Klasse: ÅK1 199/10  
  50201 Jens Chr. Iversen Klasse: ÅK2 198/05  
  50236 Hans Peter Rasmussen Klasse: ÅK2 198/05  
  98849 Martin Ryberg Klasse: ÅK1 195/08  
  Total 790/28  

 

 

  Holdkonkurrence: Jun/Vet
 
1 Bogense Skytteforening
  50320 Vivi Skov Christensen Klasse: V2 188/03  
  50333 Svend E. Christensen Klasse: V2 187/02  
  94888 Arne Hansen Klasse: V3 186/01  
  50511 Conny Ryberg Klasse: V3 184/00  
  Total 745/06  

 

 

  Holdkonkurrence: Pistolpokalen
 
1 Lumby Skytteforening
  49555 Michael Lund Jacobsen Klasse: 1 270/90  
  51497 Bjarne Carlsen Klasse: ÅK1 256/86  
  51420 Jens Bøhm Klasse: 3 252/80  
  49571 Marianne Jacobsen Klasse: ÅK1 246/76  
  Total 1024/332  

 

 

  Holdkonkurrence: Luftporkalen
 
1 Krogsbølle Skytteforening
  98852 Benjamin Ryberg Klasse: BK1 199/07  
  50236 Hans Peter Rasmussen Klasse: ÅK2 190/01  
  50167 Kasper Jakobsen Klasse: J2 165/00  
  50225 Ib Peder Hansen Klasse: 3 156/01  
  Total 710/09  

 

 

  Holdkonkurrence: Børnepokalen
 
1 Krogsbølle Skytteforening
  98852 Benjamin Ryberg Klasse: BK1 198/10  
  98855 Randi Eriksen Klasse: BK1 194/06  
  108887 Anton Mortensen Klasse: BK3 193/01  
  105195 Simon Hansen Klasse: BK2 187/02  
  Total 772/19  
           
 
2 Lumby Skytteforening
  99657 Nicklas Rasmussen Klasse: BK2 195/04  
  99663 Hjalte Ernlund Larsen Klasse: BK2 192/01  
  109881 Annika Hansen Klasse: BK4 188/03  
  95838 Mads Janick Frederiksen Klasse: BK2 179/00  
  Total 754/08  

 

 

  Individuelle resultater:

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/10    200/10    398/20  
2 98855 Randi Eriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/06    198/06    392/12  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 98510 Martine Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 195/04    200/09    395/13  
1 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 195/04    200/09    395/13  
3 99663 Hjalte Ernlund Larsen 09-330 Lumby Skytteforening 192/01    195/03    387/04  
4 105542 Philip Jensen 09-310 Otterup Skytteforening 190/02    189/04    379/06  
5 105195 Simon Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/02    191/02    378/04  
6 97163 Hjalte Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 185/00    179/00    364/00  
7 95838 Mads Janick Frederiksen 09-330 Lumby Skytteforening 179/00    183/03    362/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 107371 Julie Lavdal Nielsen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01    188/03    374/04  
2 99403 Simone Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 186/01    184/00    370/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 109881 Annika Hansen 09-330 Lumby Skytteforening 188/03    192/05    380/08  
2 110509 Malte Vobbe 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/01    187/01    374/02  
3 109597 Mille Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 185/01    185/01    370/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 81536 Jakob Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 188/03    189/02    377/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/03    187/00    374/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 52929 Jakob Nielsen 09-310 Otterup Skytteforening 189/02    190/03    379/05  
2 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 184/01    188/02    372/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 50225 Ib Peder Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 179/01    172/01    351/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 49613 John Vennerstrøm 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 194/01    189/05    383/06  
2 88375 Tonny Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 188/03    189/01    377/04  
3 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 187/02    189/01    376/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 49523 Poul Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/06    190/04    377/10  
2 94888 Arne Hansen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01    188/05    374/06  
3 50303 Anna Lise Henriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 186/01    182/00    368/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 75477 Line Mortensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/10    198/05    397/15  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 195/08    191/03    386/11  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 51379 Lis Olsen 09-330 Lumby Skytteforening 189/02    192/04    381/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 50271 Christine Pedersen 09-310 Otterup Skytteforening 199/06    195/07    394/13  
2 110691 Claus N. Pedersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/04    191/03    385/07  
3 98438 Vibeke Petersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/04    191/03    378/07  
4 50194 Joan Jensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 188/02    188/05    376/07  
5 104446 Pia Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 183/00    181/01    364/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/10  
2 98855 Randi Eriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 98510 Martine Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 195/04  
1 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 195/04  
3 99663 Hjalte Ernlund Larsen 09-330 Lumby Skytteforening 192/01  
4 105542 Philip Jensen 09-310 Otterup Skytteforening 190/02  
5 105195 Simon Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/02  
6 97163 Hjalte Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 185/00  
7 95838 Mads Janick Frederiksen 09-330 Lumby Skytteforening 179/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 108887 Anton Mortensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 193/01  
2 107371 Julie Lavdal Nielsen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01  
2 99403 Simone Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 186/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 109881 Annika Hansen 09-330 Lumby Skytteforening 188/03  
2 110509 Malte Vobbe 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/01  
3 109597 Mille Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 185/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 81536 Jakob Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 188/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 52929 Jakob Nielsen 09-310 Otterup Skytteforening 189/02  
2 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 184/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 3
1 50225 Ib Peder Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 179/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 50174 Kaj Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 190/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 49613 John Vennerstrøm 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 194/01  
2 50320 Vivi Skov Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 188/03  
2 88375 Tonny Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 188/03  
4 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 187/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V3
1 49523 Poul Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/06  
2 50258 Else Marie Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/02  
3 50303 Anna Lise Henriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 186/01  
3 94888 Arne Hansen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01  
5 50511 Conny Ryberg 09-300 Bogense Skytteforening 184/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 75477 Line Mortensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/10  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 195/08  
3 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 193/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 50201 Jens Chr. Iversen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/05  
1 50236 Hans Peter Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/05  
3 81208 Jørgen Jakobsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 192/03  
4 51379 Lis Olsen 09-330 Lumby Skytteforening 189/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 50271 Christine Pedersen 09-310 Otterup Skytteforening 199/06  
2 110691 Claus N. Pedersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/04  
3 50194 Joan Jensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 188/02  
4 98438 Vibeke Petersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/04  
5 104446 Pia Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 183/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/07    197/04    396/11  
2 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 196/06    199/08    395/14  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 196/05    192/01    388/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/07  
2 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 196/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 50167 Kasper Jakobsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 165/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 196/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 184/02  
2 50225 Ib Peder Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 156/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 50236 Hans Peter Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 190/01  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 270/90    274/91    544/181  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab 3
1 51420 Jens Bøhm 09-330 Lumby Skytteforening 252/80    261/83    513/163  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab 4
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 256/84    255/87    511/171  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 201/73    202/56    403/129  
3 50510 Dan Bruun 09-300 Bogense Skytteforening 190/78    198/80    388/158  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab V1
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 240/79    257/81    497/160  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab V2
1 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 240/82    245/84    485/166  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 256/86    252/77    508/163  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 246/76    253/78    499/154  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 270/90  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse 3
1 51420 Jens Bøhm 09-330 Lumby Skytteforening 252/80  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse 4
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 256/84  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 201/73  
3 50510 Dan Bruun 09-300 Bogense Skytteforening 190/78  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse V1
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 240/79  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse V2
1 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 240/82  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK1
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 256/86  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 246/76  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab BK
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 240/81    237/79    477/160  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab UNG
1 50168 Kasper Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 279/95    279/91    558/186  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-350 Særslev Skytteforening 271/91    279/93    550/184  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab 2
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 267/90    262/88    529/178  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab 3
1 50358 Peter Skov Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 266/83    260/87    526/170  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab VET
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 267/89    266/86    533/175  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab ÅKL
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 266/91    273/90    539/181  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 263/89    266/88    529/177  
3 51304 Preben Jensen 09-330 Lumby Skytteforening 246/86    264/92    510/178  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse BK
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 240/81  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse UNG
1 50168 Kasper Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 279/95  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-350 Særslev Skytteforening 271/91  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 2
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 267/90  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 3
1 50358 Peter Skov Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 266/83  
2 49989 Troels Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 219/68  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse VET
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 267/89  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse ÅKL
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 266/91  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 263/89  
3 51304 Preben Jensen 09-330 Lumby Skytteforening 246/86  

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

26.02 | 20:39

Vi mangler resultater fra 2019 lis Lumby

...
05.11 | 13:59

Hej hvad skyder i enlig med udover cal 22 !!!!

...
21.06 | 01:30

Hej Brian
Vi træner sammen med Otterup Skytteforening Hver tirsdage kl. 18.30 til
20, undtagen i juli måned

...
20.06 | 23:40

Hej
Hvilke dage er det i otterup på 50 m banen? Og hvilket tidspunkt?
Vh Brian

...
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE