3. hk-stævne

02-03-2013 15:33:55 - DDS SP v.3.13.2.1

RESULTATLISTE
3hk krogsbølle 2013

 

 

  Holdkonkurrence: Åben
 
1 Krogsbølle Skytteforening
  75477 Line Mortensen Klasse: ÅK1 199/10  
  50201 Jens Chr. Iversen Klasse: ÅK2 198/05  
  50236 Hans Peter Rasmussen Klasse: ÅK2 198/05  
  98849 Martin Ryberg Klasse: ÅK1 195/08  
  Total 790/28  

 

 

  Holdkonkurrence: Jun/Vet
 
1 Bogense Skytteforening
  50320 Vivi Skov Christensen Klasse: V2 188/03  
  50333 Svend E. Christensen Klasse: V2 187/02  
  94888 Arne Hansen Klasse: V3 186/01  
  50511 Conny Ryberg Klasse: V3 184/00  
  Total 745/06  

 

 

  Holdkonkurrence: Pistolpokalen
 
1 Lumby Skytteforening
  49555 Michael Lund Jacobsen Klasse: 1 270/90  
  51497 Bjarne Carlsen Klasse: ÅK1 256/86  
  51420 Jens Bøhm Klasse: 3 252/80  
  49571 Marianne Jacobsen Klasse: ÅK1 246/76  
  Total 1024/332  

 

 

  Holdkonkurrence: Luftporkalen
 
1 Krogsbølle Skytteforening
  98852 Benjamin Ryberg Klasse: BK1 199/07  
  50236 Hans Peter Rasmussen Klasse: ÅK2 190/01  
  50167 Kasper Jakobsen Klasse: J2 165/00  
  50225 Ib Peder Hansen Klasse: 3 156/01  
  Total 710/09  

 

 

  Holdkonkurrence: Børnepokalen
 
1 Krogsbølle Skytteforening
  98852 Benjamin Ryberg Klasse: BK1 198/10  
  98855 Randi Eriksen Klasse: BK1 194/06  
  108887 Anton Mortensen Klasse: BK3 193/01  
  105195 Simon Hansen Klasse: BK2 187/02  
  Total 772/19  
           
 
2 Lumby Skytteforening
  99657 Nicklas Rasmussen Klasse: BK2 195/04  
  99663 Hjalte Ernlund Larsen Klasse: BK2 192/01  
  109881 Annika Hansen Klasse: BK4 188/03  
  95838 Mads Janick Frederiksen Klasse: BK2 179/00  
  Total 754/08  

 

 

  Individuelle resultater:

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/10    200/10    398/20  
2 98855 Randi Eriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/06    198/06    392/12  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK2
1 98510 Martine Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 195/04    200/09    395/13  
1 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 195/04    200/09    395/13  
3 99663 Hjalte Ernlund Larsen 09-330 Lumby Skytteforening 192/01    195/03    387/04  
4 105542 Philip Jensen 09-310 Otterup Skytteforening 190/02    189/04    379/06  
5 105195 Simon Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/02    191/02    378/04  
6 97163 Hjalte Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 185/00    179/00    364/00  
7 95838 Mads Janick Frederiksen 09-330 Lumby Skytteforening 179/00    183/03    362/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK3
1 107371 Julie Lavdal Nielsen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01    188/03    374/04  
2 99403 Simone Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 186/01    184/00    370/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab BK4
1 109881 Annika Hansen 09-330 Lumby Skytteforening 188/03    192/05    380/08  
2 110509 Malte Vobbe 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/01    187/01    374/02  
3 109597 Mille Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 185/01    185/01    370/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab J2
1 81536 Jakob Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 188/03    189/02    377/05  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 1
1 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/03    187/00    374/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 2
1 52929 Jakob Nielsen 09-310 Otterup Skytteforening 189/02    190/03    379/05  
2 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 184/01    188/02    372/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab 3
1 50225 Ib Peder Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 179/01    172/01    351/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V2
1 49613 John Vennerstrøm 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 194/01    189/05    383/06  
2 88375 Tonny Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 188/03    189/01    377/04  
3 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 187/02    189/01    376/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab V3
1 49523 Poul Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/06    190/04    377/10  
2 94888 Arne Hansen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01    188/05    374/06  
3 50303 Anna Lise Henriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 186/01    182/00    368/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 75477 Line Mortensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/10    198/05    397/15  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 195/08    191/03    386/11  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK2
1 51379 Lis Olsen 09-330 Lumby Skytteforening 189/02    192/04    381/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Mesterskab ÅK3
1 50271 Christine Pedersen 09-310 Otterup Skytteforening 199/06    195/07    394/13  
2 110691 Claus N. Pedersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/04    191/03    385/07  
3 98438 Vibeke Petersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/04    191/03    378/07  
4 50194 Joan Jensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 188/02    188/05    376/07  
5 104446 Pia Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 183/00    181/01    364/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/10  
2 98855 Randi Eriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/06  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK2
1 98510 Martine Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 195/04  
1 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 195/04  
3 99663 Hjalte Ernlund Larsen 09-330 Lumby Skytteforening 192/01  
4 105542 Philip Jensen 09-310 Otterup Skytteforening 190/02  
5 105195 Simon Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/02  
6 97163 Hjalte Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 185/00  
7 95838 Mads Janick Frederiksen 09-330 Lumby Skytteforening 179/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK3
1 108887 Anton Mortensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 193/01  
2 107371 Julie Lavdal Nielsen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01  
2 99403 Simone Larsen 09-310 Otterup Skytteforening 186/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse BK4
1 109881 Annika Hansen 09-330 Lumby Skytteforening 188/03  
2 110509 Malte Vobbe 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/01  
3 109597 Mille Christiansen Grave 09-300 Bogense Skytteforening 185/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse J2
1 81536 Jakob Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 188/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 1
1 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 2
1 52929 Jakob Nielsen 09-310 Otterup Skytteforening 189/02  
2 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 184/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse 3
1 50225 Ib Peder Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 179/01  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V1
1 50174 Kaj Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 190/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V2
1 49613 John Vennerstrøm 09-301 Nr. Esterbølle Skytteforening 194/01  
2 50320 Vivi Skov Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 188/03  
2 88375 Tonny Nielsen 09-350 Særslev Skytteforening 188/03  
4 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 187/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse V3
1 49523 Poul Jensen 09-350 Særslev Skytteforening 187/06  
2 50258 Else Marie Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/02  
3 50303 Anna Lise Henriksen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 186/01  
3 94888 Arne Hansen 09-300 Bogense Skytteforening 186/01  
5 50511 Conny Ryberg 09-300 Bogense Skytteforening 184/00  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK1
1 75477 Line Mortensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/10  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 195/08  
3 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 193/03  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 50201 Jens Chr. Iversen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/05  
1 50236 Hans Peter Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 198/05  
3 81208 Jørgen Jakobsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 192/03  
4 51379 Lis Olsen 09-330 Lumby Skytteforening 189/02  

 

 

  Gevær, 15m. - Klasse ÅK3
1 50271 Christine Pedersen 09-310 Otterup Skytteforening 199/06  
2 110691 Claus N. Pedersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 194/04  
3 50194 Joan Jensen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 188/02  
4 98438 Vibeke Petersen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 187/04  
5 104446 Pia Hofstedt 09-310 Otterup Skytteforening 183/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/07    197/04    396/11  
2 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 196/06    199/08    395/14  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Mesterskab 2
1 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 196/05    192/01    388/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse BK1
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 199/07  
2 99657 Nicklas Rasmussen 09-330 Lumby Skytteforening 196/06  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse J2
1 50167 Kasper Jakobsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 165/00  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 2
1 52510 Rene Abildtrup 09-350 Særslev Skytteforening 196/05  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse 3
1 49522 Poul H. Jørgensen 09-350 Særslev Skytteforening 184/02  
2 50225 Ib Peder Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 156/01  

 

 

  Luftgevær, 15m. - Klasse ÅK2
1 50236 Hans Peter Rasmussen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 190/01  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 270/90    274/91    544/181  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab 3
1 51420 Jens Bøhm 09-330 Lumby Skytteforening 252/80    261/83    513/163  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab 4
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 256/84    255/87    511/171  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 201/73    202/56    403/129  
3 50510 Dan Bruun 09-300 Bogense Skytteforening 190/78    198/80    388/158  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab V1
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 240/79    257/81    497/160  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab V2
1 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 240/82    245/84    485/166  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Mesterskab ÅK1
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 256/86    252/77    508/163  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 246/76    253/78    499/154  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 270/90  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse 3
1 51420 Jens Bøhm 09-330 Lumby Skytteforening 252/80  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse 4
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 256/84  
2 98849 Martin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 201/73  
3 50510 Dan Bruun 09-300 Bogense Skytteforening 190/78  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse V1
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 240/79  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse V2
1 50333 Svend E. Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 240/82  

 

 

  Standardpistol, 15m. - Klasse ÅK1
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 256/86  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 246/76  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab BK
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 240/81    237/79    477/160  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab UNG
1 50168 Kasper Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 279/95    279/91    558/186  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-350 Særslev Skytteforening 271/91    279/93    550/184  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab 2
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 267/90    262/88    529/178  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab 3
1 50358 Peter Skov Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 266/83    260/87    526/170  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab VET
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 267/89    266/86    533/175  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Mesterskab ÅKL
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 266/91    273/90    539/181  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 263/89    266/88    529/177  
3 51304 Preben Jensen 09-330 Lumby Skytteforening 246/86    264/92    510/178  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse BK
1 98852 Benjamin Ryberg 09-340 Krogsbølle Skytteforening 240/81  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse UNG
1 50168 Kasper Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 279/95  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 1
1 49555 Michael Lund Jacobsen 09-350 Særslev Skytteforening 271/91  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 2
1 50151 Klaus Nielsen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 267/90  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse 3
1 50358 Peter Skov Christensen 09-300 Bogense Skytteforening 266/83  
2 49989 Troels Hansen 09-340 Krogsbølle Skytteforening 219/68  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse VET
1 50055 Poul Broe 09-310 Otterup Skytteforening 267/89  

 

 

  Luftpistol, 15m. - Klasse ÅKL
1 51497 Bjarne Carlsen 09-330 Lumby Skytteforening 266/91  
2 49571 Marianne Jacobsen 09-330 Lumby Skytteforening 263/89  
3 51304 Preben Jensen 09-330 Lumby Skytteforening 246/86  

Skriv en ny kommentar: (Klik her)

123hjemmeside.dk
Tegn tilbage: 160
OK Sender...
Se alle kommentarer

| Svar

Nyeste kommentarer

04.10 | 19:35

Det kan i godt, der skydes ikke formiddag

...
04.10 | 09:10

Hej !
Kan man passere ved Sluse møllen tors. D. 7. Okt mellem 10.30 og 11.30 .
Vandretur med DVL
Vh Hanne Kjemtrup

...
26.02 | 20:39

Vi mangler resultater fra 2019 lis Lumby

...
05.11 | 13:59

Hej hvad skyder i enlig med udover cal 22 !!!!

...
Du kan lide denne side
Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE